T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü

Biyosidal Ürün Uygulayıcı Eğitimi Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019

Biyosidal Ürün Uygulayıcı Eğitimi


Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmeliğin 10. maddesi kapsamında Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çevre ve Çalışan Sağlığı Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Biyosidal Ürün Uygulayıcı Eğitimi 18-20.06.2019 tarihleri arasında yapılmıştır.

İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Ali Nuri ÖKSÜZ ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Doktor Ahmet YENER’in açılış konuşması yaptığı eğitimde söz konusu eğitimin Toplum ve Çevre Sağlığı açısından son derece önemli olduğu belirtilerek, Biyosidal Ürün Uygulayıcısı masa başında oturup imzalar atan kişi değil bizzat sahada, uygulamadan sorumlu kişidir dolayısı ile insan, hayvan ya da çevre sağlığı için tehdit oluşturacak olası bir sorunda da sorumluluğu olacağı belirtilmiştir.

Eğitimde Profesör Hasan TUNAZ, Biyolog Adil ADANALI, Doktor Deniz ÇETİN, Ziraat Yüksek Mühendisi Hacı Ali PUR ve Çevre Sağlığı Teknisyeni Ahmet ÖZBALIKÇIOĞLU tarafından Dezenfektanlar, Biyosidal Ürünler, Ürün Etiketleri, Halk Sağlığı Zararlıları, Biyosidal Ürün Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik, Kronik ve Akut zehirlenmeler, Temel Yaşam Desteği, Taşıma Teknikleri, Antidotlar, Biyosidal Ürün Etiket Değerlendirmeleri, Biyosidal Ürün Depolanması ve Uygulama konularında katılımcılara teorik ve pratik eğitim verilmiştir. 57 kişinin katılım sağladığı eğitimde katılımcılar biyosidal ürün uygulayıcı sertifikası almaya hak kazanmıştır.

biyosidal (1).jpg

biyosidal (10).jpg

biyosidal (11).jpg

biyosidal (12).jpg

biyosidal (13).jpg

biyosidal (2).jpg

biyosidal (3).jpg

biyosidal (4).jpg

biyosidal (5).jpg

biyosidal (6).jpg

biyosidal (7).jpg

biyosidal (8).jpg

biyosidal (9).jpg

 

Paylaş